Dentální hygiena

Dentální hygiena je v dnešní době tou nejlepší investicí, kterou můžete do svých zubů vložit.

V případě ortodontické léčby je dentální hygiena velmi doporučována, jelikož se nalepením fixního aparátu stává ústní hygiena náročnější na péči. Pokud na aparátku zůstávají nánosy plaku, dojde ke vzniku zubního kamene a zánětu dásní. Tento zánět dásní bohužel vypadá často tak, že dásně zduří až k zámečkům rovnátek a znemožní tím potřebnou péči.

Cílem naší dentální hygienistky je Vás naučit, jak se o chrup a dásně starat tak, aby nebyly nutné další časově i finančně náročné zákroky.

V naší ordinaci používáme jemný ultrazvuk k odstraňování zubního kamene a airflow s glycinovým nebo erythritolovým práškem, šetrným ke sklovině. Nemusíte se tedy bát ošetření i v případě citlivých krčků zubů, jelikož přístroj disponuje ohřevem vody a je tedy vhodný i pro ty nejnáročnější pacienty.


Prosím, vezměte si s sebou na ošetření Vaše zubní pomůcky (kartáček, mezizubní kartáček), které aktuálně používáte.

Ceník


Platby přijímáme pouze v hotovosti.VSTUPNÍ DENTÁLNÍ HYGIENA - 1 600 Kč

Zahrnuje vyšetření dentální hygienistkou, výběr vhodných pomůcek dentální hygieny, motivace a instruktáž, odstranění naddásňového zubního kamene, airflow (pískování zubů). Při větším množství zubního kamene může být potřeba další návštěva k jeho odstranění.


DENTÁLNÍ HYGIENA - KONTROLA - 1 500 Kč

Podle závažnosti stavu po měsíci až 1 roce od předchozího ošetření. Zahrnuje veškeré úkony vstupního vyšetření, včetně reinstruktáže dle potřeby pacienta.


DENTÁLNÍ HYGIENA DÍTĚ DO 10 LET - 1 050 Kč


DENTÁLNÍ HYGIENA DÍTĚ 10-15 LET - 1 300 Kč

Zahrnuje vyšetření dentální hygienistkou, výběr vhodných pomůcek dentální hygieny, motivace a instruktáž dítěte i rodičů, barvení plaku, odstranění naddásňového zubního kamene, airflow. U dětí apelujeme na nošení vlastních zubních pomůcek při každé návštěvě DH.


BĚLENÍ PUREWHITENING - 5 000 - 8 000 Kč

Osvědčený systém bělení vyrobený v České republice s garancí výsledku a trvanlivosti. Bělení děláme domácí nebo kombinované. Pokud byste chtěli vybělit chrup, je nutné mít v pořádku dásně a zuby bez zubního kamene. Je tedy nutné k nám nejprve dorazit na dentální hygienu kvůli zhodnocení stavu Vaší dutiny ústní.